Șumudică pierde duelul cu Fenerbache. Alex Maxim a ratat un penalty în prima repriză

Gaziantep - Fenerbache 0-2
Gaziantep - Fenerbache 0-2Profimedia
Un nou eșec pentru trupa antrenată de Marius Șumudică. Gaziantep a fost învinsă de Fenerbache, scor 2-0.

Gaziantep a fost învinsă cu scorul de 0-2 de către Fenerbahce. Michy Batshuayi a fost eroul adversarilor, reușind să înscrie două goluri în minutele 17 și 31 ale meciului.

Alex Maxim a ratat un penalty în prima repriză

Momentul crucial al partidei a venit în minutul 29, când Gaziantep a avut o oportunitate de a reveni în joc printr-o lovitură de la 11 metri, dar Alex Maxim a ratat penalty-ul. Reacția lui Șumi nu a întârziat să apară. Românul și-a pus mâinile pe față. Fenerbahce a profitat imediat de această ocazie și a reușit să își dubleze avantajul la faza următoare. Gaziantep a fost eliminată din competiție încă din optimi.

Reacția lui Marius Șumudică la finalul partidei

Imediat după meci, antrenorul român a declarat: "Cred că am jucat mai bine azi. Nu-mi amintesc ca Fenerbahce să fi ajuns la poarta noastră în prima repriză", a spus antrenorul român, potrivit presei locale.

"A fost un meci deschis, am avut ocazii, dar n-am putut să marcăm nici din penalty. Dacă nu profiți de oportunități în fața echipelor mari, înfrângerea e inevitabilă. Am exersat chiar ieri, la antrenament, penalty-urile. Ce să fac dacă jucătorii ratează penalty-uri?", a continuat Șumudică.