Echipa antrenată de Marius Șumudică pierde duelul cu Fenerbahce

Gaziantep - Fenerbache 0-1
Gaziantep - Fenerbache 0-1Profimedia
Duminică seară, Gaziantep și Fenerbahce s-au întâlnit pe ”Kalyon Stadyumu” în cadrul etapei cu numărul 20 din primul eșalon al Turciei. La finalul celor 90 de minute de joc, Fenerbahce a reușit să pună mâna pe cele trei puncte, înregistrând o victorie în acest duel.

Duelul cu Fenerbache a fost primul meci în care Marius Șumudică s-a aflat pe bancă după o perioadă de spitalizare cauzată de problemele de sănătate.

Unicul gol al partidei, marcat în minutul 81 de Kahveci, a adus victoria echipei Fenerbache. Marius Șumudică a semnat cu Gaziantep în toamna lui 2023 și are un contract valabil până la finalul actualei stagiuni. Până acum, el a înregistrat o medie de 1.63 de puncte pe meci, conform statisticilor oferite de Transfermarkt.

Șumudică acuză arbitrajul

"De obicei, eu nu fac aprecieri asupra arbitrajului, însă astăzi toate fazele au fost judecate în favoarea lui Fenerbahce. Și pot spune că mi s-a părut ciudat și nu am înțeles de ce adversarii s-au exaltat așa și erau atât de fericiți de parcă ar fi cucerit Liga Campionilor.

Clubul a cheltuit o grămadă de bani pentru echipa asta, au avut și o bancă de rezerve extraordinară și s-au bucurat că ne-au învins cu 1-0. Probabil că asta ține de încrederea pe care o au", a spus Marius Șumudică după partida pierdută.