Meci nebun în Bundesliga: Trei cartonașe roșii și 8 goluri. Kane a înscris din propria jumătate a terenului

Kane a marcat de trei ori împotriva lui Darmstadt
Kane a marcat de trei ori împotriva lui DarmstadtProfimedia
Bayern Munchen a învins-o categoric pe Darmstadt în cadrul etapei a noua din Bundesliga.

Bayern Munchen - Darmstadt 8-0

Meciul a început cum nu se putea mai rău pentru Bayern, Kimmich fiind eliminat încă din minutul 4. Egalitatea numerică a fost restabilită în minutul 21, după ce și Gjasula de la Darmstadt a văzut direct cartonașul roșu. Oaspeții aveau să mai piardă un jucător până la pauză, Maglica fiind eliminat în minutul 41.

Campioana Germaniei s-a dezlănțuit în repriza secundă și a profitat de omul în plus. În interval de doar 25 de minute (51-76), bavarezii au marcat de 7 ori. Golul meciului a fost marcat de Harry Kane, în minutul 69, când atacantul englez a înscris din propria jumătate a terenului.

Scorul final a stabilit tot de Harry Kane, în minutul 88. Pe lângă tripla englezului, Sane și Mussiala au mai marcat o dublă, în timp ce Thomas Muller a marcat primul său gol din acest sezon.

Partida cu Darmstadt a marcat și revenirea între buturi a portarului Manuel Neuer, care a apărat pentru prima dată după aproape 11 luni.

Harry Kane este cu siguranță vârful pe care îl căutau multiplii campioni din Germania. Atacantul și-a pus amprenta instant asupra echipei și a devenit golgheterul echipei. În cele 13 partide disputate pentru Bayern, Kane are deja 14 goluri marcate și 7 pase de gol.