Kane reușește primul hat-trick în Bundesliga și Bayern o distruge pe Bochum

Atacantul englez al lui Bayern Munchen, Harry Kane, sărbătorește după ce a marcat al doilea gol al săuAFP
Harry Kane a marcat primul său hat-trick în Bundesliga în victoria categorică cu 7-0 asupra celor de la VfL Bochum, o prestație superbă permițând echipei lui Thomas Tuchel să revină în fruntea Bundesligii.

Cu Bayern neînvinsă în meciurile directe pe teren propriu în mai bine de 30 de ani, bavarezii nu au dezamăgit fanii de pe Allianz Arena și au avut un început de meci fulminant.

Eric Maxim Choupo-Moting nu a fost descurajat de o lovitură de cap ratată în primul minut, iar camerunezul s-a aflat la locul potrivit la momentul potrivit pentru a transforma la bara a doua centrarea joasă a lui Kingsley Coman, deschizând astfel scorul.

Bayern a forțat pentru mai mult, iar Kane a dublat avantajul după doar nouă minute.

Atacantul englez al lui Bayern Munchen #09 Harry Kane sărbătorește după ce a marcat golul de 2-0AFP

Alphonso Davies a provocat confuzie în rândurile celor de la Bochum, iar un ricoșeu al lui Ivan Ordets a ajuns la englezul de 100 de milioane de euro, care a finalizat din apropiere.

Fostul atacant al lui Tottenham a făcut hattrick-ul cu un penalty transformat în minutul 54 și cu golul care a închis tabela în minutul 88.

Celelalte reușite ale bavarezilor au fost semnate de Matthijs de LigtLeroy Sané și Mathys Tel.

Statisticile meciului
Statisticile meciuluiFlashscore

Semne îngrijorătoare pentru Bochum, care încă nu a obținut nicio victorie în acest sezon, în timp ce Bayern nu numai că se întoarce la locul obișnuit în fruntea Bundesligii, dar o face în stil de mare echipă.