Kane înscrie două goluri la debutul pe teren propriu și Bayern trece de Augsburg

Harry Kane a marcat de două ori la debutul său acasă pentru Bayern
Harry Kane a marcat de două ori la debutul său acasă pentru BayernAFP
Harry Kane a marcat două goluri la debutul pe teren propriu pentru Bayern Munchen în Bundesliga și campioana s-a impus cu 3-1 în fața lui Augsburg, provocând a 15-a partidă consecutivă fără victorie în deplasare pentru rivalii bavarezi.

După ce a marcat de patru ori în poarta lui Werder Bremen în ziua de deschidere, Bayern a încercat imediat să profite de apărarea permeabilă a lui Augsburg, responsabilă de o remiză remarcabilă de 4-4 cu Borussia Monchengladbach la sfârșitul săptămânii trecute.

Uduokhai și-a marcat în proprie poartă în minutul 32, înainte ca Harry Kane să facă ”dubla” în minutele 40 și 69. Oaspeți au redus din diferență cu patru minute înainte de final prin Beljo.

În ciuda unei replici târzii de la Augsburg, când Demirovic a trecut abil prin Dion Drena Beljo pentru a finaliza sub Sven Ulreich, echipa lui Enrico Maassen a ajuns la a noua deplasare la Munchen fără victorie, o serie care se întinde până în mai 2015.