Charalambous nu mai suportă tensiunea după egalul dintre FCSB și Sepsi: ”A fost ca la ruletă!”

Charalambous și Coman
Charalambous și ComanProfimedia
Sepsi și FCSB au terminat la egalitate, scor 2-2, partida din cadrul etapei a 6-a play-off-ului SuperLigii. Asta înseamnă că roș-albaștrii mai amână încă o etapă sărbătorirea titlului de campioni.

Cel mai în formă jucător al sezonului de la FCSB, Florinel Coman, a fost cel care a deschis scorul în minutul 9.

Din păcate, atacantul s-a accidentat și a fost înlocuit de David Miculescu.

În minutul 22, Roland Varga de la gazde a dus scorul la 1-1, dar David Miculescu abia intrat a stabilit scorul primei reprize, 2-1 pentru FCSB.

În minutul 70, Ștefan Târnovanu a ieșit greșit la o centrare, iar Florin Ștefan a profitat și a înscris.

Antrenorul Elias Charalambous e liniștit în legătură cu soarta titlului, dar s-a declarat îngrijorat de accidentarea lui Florinel Coman schimbat preventiv din cauză unor dureri.

Am început meciul foarte bine și am ratat câteva ocazii, puteam să dăm două sau trei goluri, înainte să marcăm golul doi. Din păcate am fost egalați. A fost ca la ruletă!

”Este important că am câștigat un punct și o să vedem ce ne așteptă. Florinel Coman este un jucător important, a marcat un gol frumos și sperăm să nu fie ceva grav”, a declarat Elias Charalambous.

Antrenorul FCSB i-a luat apărarea și portarului Ștefan Târnovanu care a spus că se consideră vinovat pentru că echipa sa a fost egalată.

Târnovanu își arată personalitatea și caracterul. Dar nu putem să-l omorăm că a făcut o greșeală. În play-off sunt numai echipe puternice și trebuie să ne concentrăm”, a mai afirmat Elias Charalambous.