Elias Charalambous după egalul cu Rapid:” Vrem campionatul cât mai repede pentru fani”

Elias Charalambous salută galeria după meciul cu CFR Cluj
Elias Charalambous salută galeria după meciul cu CFR Cluj Profimedia
FCSB a încheiat la egalitate cu Rapid București, scor 2-2, sâmbătă seara, în etapa a cincea a play-off-ului SuperLigii. Elias Charalambous, antrenorul echipei FCSB, a fost mulţumit de elevii săi și spune că le dedică titlul suporterilor.

FCSB amână sărbătorirea titlului după egalul din meciul cu Rapid.

Elias Charalambous, antrenorul gazdelor, și-a dorit victoria. A început partida cu trei jucători ofensivi, Octavian Popescu, David Miculescu și Florinel Coman

La pauză, antrenorul cipriot l-a schimbat pe Miculescu cu Alexandru Băluță, care a și înscris golul egalizator, 2-2.

”Am început jocul foarte bine. Am marcat un gol dar, din nefericire am primit două goluri după aceea. Am controlat jocul în ambele reprize, dar nu am ştiut să gestionăm situaţia cum trebuie”, spune tehnicianul cipriot.

Am văzut jucători care sunt dezamăgiţi după 4 victorii şi un egal în play-off. Asta înseamnă mult pentru mine, pentru că e clar că ei îşi doresc să facă performanţă”.

Titlul este pentru fani

”Un meci cu Rapid este diferit, din cauza atmosferei. Noi am vrut să câştigăm pentru fani. Băieţilor nu am ce să le reproşez pentru că au dat tot ce aveau mai bun”.

”Singurul lucru pe care vreau să le spun suporterilor este un mare mulţumesc. Vrem să le oferim un campionat cadou cât mai rapid cu putinţă, iar băieţii muncesc pentru asta”, a declarat Charalambous după 2-2 cu Rapid.