Baschet masculin: CSO Voluntari a fost învinsă de Dinamo

Baschet masculin: CS Dinamo București a învins-o pe CSO Voluntari, cu scorul de 74-70.AFP / Alex Stancu
CSO Voluntari a fost învinsă de CS Dinamo București cu 74-70 (18-15, 23-16, 20-15, 13-24), într-un meci din etapa a cincea a Ligii Naționale de baschet masculin.

Antrenorul grec Sotiris Manolopoulos a debutat, astfel, cu dreptul pe banca tehnică a lui Dinamo.

Dinamo a dominat primele trei sferturi ale partidei, ilfovenii au revenit pe final, s-au apropiat la un singur puncte, 67-66, când mai erau 2 minute și 47 de minute, dar gazdele au fost mai lucide în ultimele momente și obținut victoria.

Vlad Moldoveanu (ex-CSO Voluntari) a fost cel mai bun om al gazdelor, cu 23 puncte, 4 recuperări, iar Darnell Edge a adăugat 20 p, 3 pase decisive.

De la CSO Voluntari s-au remarcat Toddrick Gotcher, 14 p, 4 rec, și Maurice Jerome Charles Watson Jr, 14 p, 3 pd.