CSM Lugoj a făcut un pas important spre sferturile Cupei Challenge la volei feminin

CSM Lugoj, victorie importantă în Serbia
CSM Lugoj, victorie importantă în SerbiaCSM Lugoj
CSM Lugoj a învins echipa sârbă Tent Obrenovac, cu scorul de 3-0 (29-27, 25-17, 26-24), joi seara, în deplasare, în prima manşă a optimilor de finală ale Cupei Challenge la volei feminin.

CSM Lugoj - Tent Obrenovac 3-0 (29-27, 25-17, 26-24)

CSM Lugoj, finalista ediției trecute a competiției, s-a impus după o oră şi 22 de minute şi a făcut un pas important spre sferturile de finală.

Elizaveta Ruban (14 puncte), Mirta Velikonja Grbac (14), Aliona Martiniuc (13) şi Andra Artin (11) au fost cele mai bune de la CSM.

Milana Rajlic s-a evidențiat de la gazde (17 puncte), alături de Jovana Cvetkovic (10).

Meciul a fost arbitrat de polonezul Wojciech Glod şi de muntenegreana Jelena Mitrovic.

Manşa secundă se va juca în data de 6 decembrie, la Lugoj.(br) AGERPRES (AS-editor: Mihai Țenea)