Tennis Tracker: Rune l-a eliminat pe Djokovic și îl va întâlni pe Ruud în semifinale. Ostapenko, prima semifinalistă

Djokovic și Rune
Djokovic și RuneAFP
Turneul de la Roma a ajuns în faza sferturilor de finală.

23:30 - Casper Ruud l-a învins pe Francisco Cerundolo cu 7-6(5), 6-4 și îl va întâlni în semifinale pe Holger Rune, care l-a eliminat pe Djokovic.

Ruud - Cerundolo
Flashscore/ATP
Interviu Ruud

20:10 - Paula Badosa a fost eliminată de Ostapenko după un meci întins pe durata a trei seturi, 2-6, 6-4, 3-6

Ostapenko este prima semifinalistă de la Roma, iar în penultimul act al competiției va juca împotriva câștigătoarei din sfertul Swiatek - Rybakina

Badosa - Ostapenko
Flashscore/WTA
Interviu Ostapenko

18:05 - Novak Djokovic, principalul favorit al turneului de la Roma, a fost eliminat de Rune în sferturile de finală. Sârbul a cedat în trei seturi, 2-6, 6-4, 2-6.

Citește mai multe detalii aici.

Djokovic - Rune
Interviu Rune

16:45 - Meciul dintre sârbul Novak Djokovic și danezul Holger Rune, din sferturile de finală ale turneului de tenis ATP Masters 1.000 de la Roma, a fost întrerupt miercuri din cauza ploii. Rune a câștigat primul set cu 6-2 și era condus cu 5-4 în setul secund.

6:30 - Pe tabloul băieților au loc astăzi primele meciuri din sferturi. Djokovic va juca împotriva lui Rune, de la ora 14, iar Ruud îl va întâlni pe Cerundolo, de la ora 20.

6:15 - Astăzi au loc ultimele două sferturi ale turneului feminin de la Roma. De la ora 16, Badosa o va întâlni pe Ostapenko, iar de la ora 21.30 este programat duelul dintre Swiatek și Rybakina. Kudermetova și Kalinia s-au calificat deja în prima semifinală.

6:00 - Într-o partidă care a avut loc târziu în noapte, Tsitsipas l-a învins pe favoritul gazdelor, Lorenzo Musetti, în două seturi, 7-5, 7-5, și s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Roma.