Tennis Tracker. Cîrstea, eliminată în turul doi / Continuă turneul ATP de la Toronto

Sorana Cîrstea
Sorana CîrsteaAFP
Cele mai importante momente din tenis pot fi găsite aici, în Tennis Tracker-ul nostru zilnic.

23:20 - Sorana Cîrstea (33 de ani, locul 31 WTA) părăsește competiția de la Montreal în turul doi, după ce sportiva din România a pierdut în două seturi în fața cehoaicei Karolina Muchova (26 de ani, 17 WTA), scor 7-5, 6-4. Citește mai multe detalii aici

Cele mai importante momente din timpul partidei
Flashscore/WTA

22:30 – În debutul Openului de la Montral, Iga Swiatek a învins-o pe Karolina Pliskova, scor 7-6(6), 6-2, și s-a calificat în turul 3 al competiției, unde va întâlni câștigătoarea partidei dintre Sorana Cîrstea și Karolina Muchova.

Declarațiile făcute de Iga Swiatek la finalul partidei

12:00 - Openul Statelor Unite, ultimul turneu de Mare Şlem al sezonului din circuitul profesionist de tenis, care se va disputa la New York între 28 august și 10 septembrie, va oferi record, în creștere cu 8% față de ediția 2022. Citește detalii aici.

06:05 - Sorana Cîrstea o întâlnește pe Karolina Muchova în turul doi al turneului de la Montreal.

Tot în Canada, însă la Toronto, continuă turneul ATP cu meciurile din turul doi. Zverev, Rublev, Fritz, Tsitsipas, Medvedev și Alex De Minaur vor evolua în această fază.

În primele meciuri din această fază a turneului, Ruud a trecut de Lehecka, scor 7-6 (6), 6-4. Auger-Aliassime a fost eliminat de Purcell, scor 4-6, 4-6, iar Evans a părăsit turneul după înfrângerea cu Diallo 6-5 (4), 5-7.