Tennis Tracker: Gabriela Ruse, în finala de la Cluj / Shelton vs. Karatsev, finala de la Tokyo

Tennis Tracker
Tennis TrackerProfimedia
Cele mai importante momente din tenis pot fi găsite aici, în Tennis Tracker-ul nostru zilnic.

18:40 - WTA TRANSYLVANIA OPEN - Victorie uriașă pentru Gabriela Ruse la Transylvania Open. A învins-o în două seturi pe a patra favorită, Rebeka Masarova, și va juca pentru al doilea trofeu al carierei. Mai multe detalii aici.

13:40 - ATP TOKYO - Rusul Aslan Karatsev a pus capăt parcursului de vis al japonezului Shintaro Mochizuki și s-a calificat în finala Openului Japoniei de la Colosseumul Ariake din Tokyo.

Karatsev, aflat pe locul 50, s-a impus cu 6-3, 6-4. În finală, rusul îl va înfrunta pe americanul Ben Shelton.

Rusul a pierdut în fața lui Shelton, locul 19, în turul al treilea al recentului US Open, în patru seturi - singura lor întâlnire din carieră de până acum.

12:00 - WTA NANCHANG - Marie Bouzkova, cap de serie nr. 3, s-a impus în fața rusoaicei Diana Shnaider cu 7-6, 6-2 și s-a calificat în finala turneului Jiangxi Open de la Nanchang.

Bouzkova, aflată pe locul 29, o va înfrunta în finală pe câștigătoarea meciului dintre Katerina Siniakova și canadianca Leylah Fernandez.

Rezumatul partidei
Flashscore/WTA
Interviu Bouzkova

11:30 - ATP TOKYO - Ben Shelton a trecut de compatriotul său Marcos Giron și este pentru prima dată într-o finală ATP . E a trecut de Giron cu 6-7 7-6 6-4 la Tokyo.

Flashscore/ATP
Interviu Shelton

07:00 - WTA TRANSYLVANIA - Eva Lys vs. Tamara Korpatsch (15:00), Rebeka Masarova vs. Elena Gabriela Ruse (17:00)

06:30 - ATP TOKYO - Ben Shelton vs. Marcos Giron (08:00), Shintaro Mochizuki vs. Aslan Karatsev (10:00)

06:30 - WTA MONASTIR - Clara Burel vs. Elise Mertens (16:00), Jasmine Paolini vs. Lesia Tsurenko (16:00)

06:00 - ATP ANVERS - Alexander Bublik vs. Maximilian Marterer (16:30), Stefanos Tsitsipas vs. Arthur Fils (18:30)

06:00 - ATP STOCKHOLM - Miomir Kecmanovic vs. Pavel Kotov (15:00)

06:00 - WTA NANCHANG - Diana Shnaider vs. Marie Bouzkova (10:00), Katerina Siniakova vs. Leylah Fernandez (12:00)