Tennis Tracker: Dimitrov și Tsitsipas, în semifinale la Paris

Tennis Tracker
Tennis TrackerAFP
Cele mai importante momente din tenis pot fi găsite aici, în Tennis Tracker-ul nostru zilnic.

18:48 - Stefanos Tsitsipas (25 ani), numărul șase mondial, s-a calificat în optimile de finală ale Mastersului de la Paris, după ce l-a învins pe Karen Khachanov (27 ani) cu 6-3, 6-4.

Momente din partidă
Flashscore/ATP
Interviu Stefanos Tsitsipas

16:45 - Primul dintre cele patru sferturi de finală de la Paris s-a încheiat, Grigor Dimitrov (32 de ani) a trecut în trei seturi de Hubert Hurkacz (26 de ani) și s-a calificat în semifinale. Bulgarul, numărul 17 mondial, s-a impus cu 6-1, 4-6, 6-4.

Interviu Grigor Dimitrov

09:00 - WTA CANCUN - Organizatorii Turneului Campionilor de la Cancun, Mexic, au suspendat programul de joi, cu câteva minute înainte de miezul nopții, din cauza ploii.

Ultimul meci de simplu din grupa Bacalar(A), dintre Aryna Sabalenka și Yelena Rybakina, care sunt în luptă directă pentru calificarea în semifinale, se va juca vineri.

Kazaha urmează la serviciu la scorul de 5-3 pentru ea, după ce a pierdut primul set cu 2-6.

07:10 - WTA CANCUN - Americanca Jessica Pegula este prima semifinalistă de la Turneul Campioanelor din Cancun, Mexic, după ce a învins-o  pe grecoaica Maria Sakkari cu 6-3, 6-2.

Cu această victorie, Pegula, favorita nr. 5, câștigă Grupa A cu trei victorii și nicio înfrângere, după ce anterior le-a învins pe Aryna Sabalenka și Elena Rybakina.

07:00 - ATP PARIS - Hubert Hurkacz vs. Grigor Dimitrov (15:00), Stefanos Tsitsipas vs. Karen Khachanov (16:30), Alex De Minaur vs. Andrey Rublev (22:00)