Tennis Tracker: Sinner face încă un pas spre finală la Miami / Collins, ultim sezon de vis

Tennis Tracker: Jannik Sinner
Tennis Tracker: Jannik SinnerProfimedia
Cele mai importante momente din tenis pot fi găsite aici, în Tennis Tracker-ul nostru zilnic.

22:43 - ATP MIAMI OPEN - Jannik Sinner (22 ani) l-a învins fără probleme pe Tomas Machac (23 ani) și s-a calificat în semifinale cu 6-4, 6-2 în 93 de minute.

20:40 - WTA MIAMI OPEN - Danielle Collins (30 de ani) și-a asigurat calificarea în semifinalele Miami Open, după o victorie convingătoare cu 6-3, 6-2 în fața lui Caroline Garcia (30 de ani). Este a patra victorie consecutivă a lui Collins în fața franțuzoaicei.

07:00 - ATP MIAMI OPEN - Turneul din Florida a ajuns în faza sferturilor de finală.

Carlos Alcaraz și Jannik Sinner merg ceas către o mult așteptată finală.

Spaniolul, principalul favorit, a avut nevoie de numai aproape o oră și jumătate pentru a-l învinge pe italianul Lorenzo Musetti, 23 ATP, cu 6-3, 6-3.

Maghiarul Fabian Marozsan produce o nouă surpriză și îl elimină pe australianul Alex de Minaur într-un meci ca un roller-coaster, 6-4, 0-6, 6-1.

În fine, germanul Alexander Zverev l-a depășit rapid pe rusul Karen Khachanov, 16 ATP cu 6-1, 6-4 și a stabilit un sfert de finală interesant contra revelației Marozsan.

00:00 - WTA MIAMI OPEN - Victoria Azarenka, triplă campioană la Miami, a avut parte la 33 de ani de un duel epic cu Iulia Putintseva și s-a impus în cele din urmă cu 7-6, 1-6, 6-3 în exact trei ore.

Bielorusa este prima semifinalistă a turneului din Florida.

23:30 - ATP MIAMI OPEN -  Jannik Sinner defilează până acum la Miami Open.

Italianul de 22 de ani a revenit după ce era condus cu un break în primul set și s-a impus cu 6-4, 6-3 în fața lui Christopher O'Connell.

În sferturi, Sinner va da piept cu senzaționalul ceh Tomas Machac, 60 ATP, care a trecut tot azi de italianul Matteo Arnaldi cu 6-3, 6-3.