Tennis Tracker: Ana Bogdan, eliminată. Begu s-a calificat în sferturi / Swiatek, prima finalistă / Medvedev abandonează

Tennis Tracker
Tennis TrackerProfimedia
Cele mai importante momente din tenis pot fi găsite aici, în Tennis Tracker-ul nostru zilnic.

22:00 - După ce Jannik Sinner s-a retras înainte de confruntarea din sferturi cu Felix Auger-Aliassime, Daniil Medvedev a fost nevoit să abandoneze meciul cu Jiri Lehecka din cauza unei accidentări. Medvedev s-a retras după primul set, câștigat de ceh cu 6-4. Detalii aici.

18:40 - Liderul mondial și favorita principală a turneului, Iga Swiatek, a dispus în două seturi de Madison Keys în semifinalele Openului de la Madrid, scor 6-4, 6-1. Detalii aici.

18:25 - Irina Begu a învins-o pe Simona Waltert în trei seturi, 4-6, 6-1, 7-6 (7/2), în optimile de finală ale turneului  W100 WIESBADEN din Germania. În sferturile de finală, Begu o va întâlni pe ucraineanca Katarina Zavatska (181 WTA)

15:00 - Deși a avut parte de un debut bun la Lleida, Ana Bogdan nu a reușit să mențină ritmul și în partida din optimi contra Mayar Sherif (72 WTA). Egipteanca s-a impus după două ore și 14 minute, cu scorul 6-3, 4-6, 6-1.

06:40 - WTA - SINGLES, Madrid (Spain), clay: Swiatek vs. Keys (17:00), Rybakina vs. Sabalenka (22:30).

06:35 - ATP - SINGLES, Madrid (Spain), clay: Jannik Sinner s-a retras înaintea meciului din sferturile de finală ale Madrid Open. Detalii aici. Medvedev vs. Lehecka (21:00).

06:30 - CHALLENGER WOMEN - SINGLES, Lleida (Spain), clay: Ana Bogdan vs. Mayar Sherif (13:00). Restul meciurilor pot fi urmărite aici.