Tennis Tracker: Cîrstea și Swiatek, în semifinale la Dubai / Rublev, eliminat de un jucător de 18 ani

Tennis Tracker: Cele mai importante momente ale zilei
Tennis Tracker: Cele mai importante momente ale zileiProfimedia / IMAGO
Cele mai importante momente din tenis pot fi găsite aici, în Tennis Tracker-ul nostru zilnic.

19:20 - Tânărul tenisman ceh Jakub Mensik, în vârstă de 18 ani, a reuşit joi o calificare surprinzătoare în semifinalele turneului ATP 250 de la Doha, capitala Qatarului, învingându-l în două seturi, 6-4, 7-6 (8/6), pe rusul Andrei Rublev, câştigător în 2020 al acestui turneu.

18:30 - Iga Swiatek, numărul unu mondial, și-a prelungit seria de victorii la șapte meciuri, după ce s-a impus cu 6-3, 6-2 în fața vicecampioanei de la Australian Open, Qinwen Zheng (21 de ani).

17:00 - Reacția Soranei Cîrstea după calificarea senzațională în semifinalele turneului din Dubai. Detalii aici.

Sorana Cîrstea
Sorana CîrsteaFlashscore/Profimedia

14:50 - WTA DUBAI - După o revenire spectaculoasă și un meci dramatic în care în setul 2 a fost condusă cu 4-0 și 5-1, Sorana Cîrstea s-a calificat în semifinale după ce a învins-o pe Marketa Vondrousova în trei seturi, scor 2-6, 7-6 (7-1), 6-2. Vezi mai multe detalii

14:30 - WTA DUBAI - Jasmine Paolini (26 WTA) a acces în semifinalele competiției, după ce adversara sa din sferturi, Elena Rybakina (4 WTA) a acuzat stări de rău și nu s-a putut prezenta la meci.

12:30 - Holger Rune va fi antrenat de Patrick Mouratoglou, după despărțirea de Boris Becker. Toate detaliile

08:00 - Carlos Alcaraz va participa la turneul de la Indian Wells, în ciuda accidentării la gleznă: ”Tocmai am făcut un RMN”. Declarațiile făcute de jucătorul spaniol

07:00 - SFERTURI ATP DOHA - Popyrin A. vs. Bublik A. (13:30), Ruusuvuori E. vs. Khachanov K. (15:00), Rublev A. vs. Mensik J. (17:00), Humbert U. vs. Monfils G. (18:30).

07:10 - SFERTURI WTA DUBAI - Vondrousova M. vs. Cirstea S. (12:00), Paolini J. vs. Rybakina E. (13:30), Swiatek I. vs. Zheng Q. (17:00), Gauff C. vs. Kalinskaya A. (18:30).