Reghecapmf, umilit de vedetele lui Al Ahli. Tehnicianul român rămâne în zona retrogradării

Roberto Firmino a marcat o dublă pentru Al Ahli
Roberto Firmino a marcat o dublă pentru Al AhliProfimedia
Al Taee, formația pregătită de Laurențiu Reghecampf, a pierdut cu 4-1 meciul disputat pe teren propriu cu Al Ahli și rămâne pe loc retrogradabil în Arabia Saudită.

Gazdele au fost cele care au deschis scorul în minutul 43, prin Mensah, însă Roberto Firmino a restabilit egalitatea în al optulea minut de prelungire al primei reprize.

Tot brazilianul și-a adus echipa în avantaj după o oră de joc, pentru ca Mahrez și Kessie să stabilească scorul final, 4-1 pentru Al Ahli.

Al Taee rămâne astfel cu 18 puncte în clasament și ocupă locul 16, primul sub linia salvării. În schimb, oaspeții ocupă poziția a treia, cu 43 de puncte, dar la 13 lungimi distanță de liderul Al-Hilal și la nouă de ocupanta locului secund, Al Nassr.