Pasă decisivă a lui Stanciu cu Al-Nassr. Ronaldo aduce victoria împotriva echipei lui Contra

Cristiano Ronaldo aduce victoria împotriva echipei lui Contra
Cristiano Ronaldo aduce victoria împotriva echipei lui ContraAFP
Al-Nassr s-a impus cu 2-1 în fața celor de la Damac într-o partidă din etapa a 10-a a primei ligi saudite.

Nicolae Stanciu a fost unul dintre protagoniștii echipei oaspete, reușind să ofere pasa decisivă pentru golul lui N'Koudou prin care Damac a deschis scorul în minutele de prelungire ale primei reprize.

Mingea a fost recuperată la marginea careului propriu, Stanciu a preluat balonul, a avansat câțiva metri cu mingea la picior și a dat o pasă perfectă în adâncime, care l-a lăsat pe N'Koudou singur cu portarul advers.

Stanciu a fost, de altfel, unul dintre cei mai buni jucători de pe teren, primind din partea Flashscore cea mai mare notă din ambele formații - 8,2.

Echipa pregătită de Cosmin Contra a intrat la cabine cu acest avantaj minim, însă în partea secundă gazdele au întors scorul în trei minute prin Talisca (53) și Ronaldo (56), portughezul transformând superb o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri.

După acest succes, Al-Nassr a urcat pe poziția a treia a clasamentului (22p), în timp ce Damac ocupă locul 10 (10 puncte).