Gaziantep pierde acasă și echipa lui Șumudică cade din nou în zona retrogradării

Viitorul lui Marius Șumudică în Turcia este incert
Viitorul lui Marius Șumudică în Turcia este incertProfimedia
Gaziantep a cedat pe teren propriu în fața lui Basaksehir, scor 0-2, și a căzut pe locul 17 în prima ligă din Turcia, primul sub linia salvării.

Singurul gol al partidei a fost marcat de polonezul Piatek în minutul 60. Oaspeții au mai introdus o dată mingea în plasă, în minutul 75, însă golul a fost anulat de VAR din cauza unui offside.

Scorul a fost stabilit în minutele de prelungire ale partidei, când Abeid a marcat pentru 2-0 în minutul 90+8.

După primul gol al oaspeților, fanii lui Gaziantep și-au exprimat furia față de jocul echipei și au început să scandeze împotriva antrenorului Marius Șumudică.

”Spune-ne, Șumudică, de ce nu joacă echipa?”, s-a auzit din tribunele stadionului.

La gazde, Florin Niță, Deian Sorescu și Denis Drăguș au fost titulari, iar Alexandru Maxim a fost introdus pe teren în minutul 66.

După acest rezultat, viitorul lui Marius Șumudică în Turcia este din ce în ce mai incert, echipa sa înregistrând o singură victorie în ultimele șase partide de campionat. Gaziantep a acumulat 28 de puncte și ocupă în prezent locul 17.