Meci nebun între Rădoi și Olăroiu în Emirate! În minutul 35, gazdele conduceau cu 3-0

Mirel Rădoi și Cosmin Olăroiu au încheiat la egalitate în ultima rundă din Emirate, scor 3-3Twitter / AlBataehFC - SharjahFC
Al Bataeh și Al Sharjah au încheiat la egalitate, scor 3-3, în cadrul rundei cu numărul 8 din Emiratele Arabe Unite.

Al Bataeh - Al Sharjah 3-3

Discipolul a fost pe cale să își întreacă maestrul în cea mai recentă rundă din Emiratele Arabe Unite. După un debut furtunos de partidă, Al Bataeh, echipa lui Mirel Rădoi, conducea cu 3-0 în minutul 35, după reușitele semnate de Gassama, Abdulrahman și Alvaro de Oliveira.

Golurile nu s-au oprit însă aici. A venit rândul băieților lui Olăroiu să ofere un răspuns, care a venit destul de rapid, tabela arătând la pauză scorul de 3-2, după ce Abdulbasit, din pasa lui Miralem Pjanic, și Luanzinho au redus din diferență.

În actul secund, Al Sharjah a reușit egalarea în minutul 51, în urma unui penalty. Brazilianul Caio a transformat de la 11 metri și a stabilit scorul final într-un meci dramatic.

Notele jucătorilor
Notele jucătorilorFlashscore

În urma acestui rezultat, Al Sharjah și Al Bataeh rămân în continuare despărțite de numai 2 puncte. Trupa lui Olăroiu este pe locul 4, cu 14 lungimi, în vreme ce formația pregătită de Rădoi este pe poziția a 5-a (12 puncte).