Echipa antrenată de Șumudică, egal cu Sivasspor. Drăguș înscrie la debutul lui Sorescu

Sivasspor - Gaziantep 2-2
Sivasspor - Gaziantep 2-2Profimedia
Gaziantep a jucat împotriva Sivasspor în etapa cu numărul 21 din campionatul Turciei, iar echipa antrenată de Șumudică a reușit un egal, scor 2-2. Deian Sorescu, recent ajuns în Turcia, a fost titular.

Trupa lui Marius nu a început meciul tocmai bine. Echipa antrenată de român a luat gol chiar în minutul 8 al partidei, dintr-un penalty. Apoi, 7 minute mai târziu (min. 15), Sivasspor a înscris din nou, iar după primele 15 minute Gaziantep era condusă cu 2-0.

În minutul 29 al partidei, Drăguș a reușit să reducă din diferență, asistat chiar de Maxim. Pe finalul primei reprize, în minutul 41, Djilobodji a adus egalarea pentru trupa lui Șumudică.

În minutul 81 Maxim a fost eliminat pentru cumul de cartonașe. Acesta a luat galben în minutul 69 al partidei, iar doar 12 minute mai târziu a văzut cartonașul roșu.