Pasul greșit care îl poate costa titlul pe Lucescu! PAOK egalează în prelungiri ultima clasată

Răzvan Lucescu
Răzvan LucescuProfimedia/ IMAGO
În cea mai recentă rundă din play-off-ul Superligii Greciei, PAOK a încheiat la egalitate pe terenul ultimei clasate Lamia, scor 1-1.

Lamia - PAOK 1-1

Cu doar 4 etape rămase de disputat din actuala stagiune, PAOK-ul lui Răzvan Lucescu ocupă locul 3 în play-off, cu 68 de puncte.

Situația este una delicată însă pentru PAOK, în contextul în care echipa a ajuns la 3 partide consecutive fără succes și s-a îndepărtat în acest moment la 4 puncte de liderul AEK Athena.

Clasament play-off Superliga Greciei
Clasament play-off Superliga GrecieiFlashscore

Clasată pe ultima poziție în play-off, Lamia a fost aproape să producă surpriza etapei după o secetă de 10 runde consecutive fără succes.

Chiar înainte de pauză, gazdele intrau în avantaj grație golului înscris în prelungiri de lituanianul Slivka.

Actul secund a fost dramatic în special în ultimele minute ale jocului, atunci când Lamia a rămas în 10 oameni după eliminarea lui Pedro Amaral.

Chiar la ultima fază, PAOK a reușit în extremis să obțină egalul și să plece astfel cu un punct de pe Athanasios Diakos Stadium, austriacul Stefan Schwab fiind cel care a închis tabela de marcaj.

Misiunea lui Răzvan Lucescu de a obține titlul în Grecia devine tot mai dificilă, întrucât în ultimele 4 runde din acest sezon PAOK le va înfrunta pe rivalele AEK, Olympiakos, Panathinaikos și Aris.