Ce victorie pentru trupa lui Răzvan Lucescu! PAOK obține cele trei puncte în ultimele minute

PAOK - AEK 3-2
PAOK - AEK 3-2AFP
Trupa antrenată de Răzvan Lucescu reușește să câștige duelul cu AEK Atena, scor 3-2, iar PAOK obține trei puncte cruciale și revine în lupta pentru titlu.

PAOK a început partida cum nu se putea mai bine. Konstantelias a marcat în minutul 3 al partidei, dar AEK Atena a revenit rapid, reușind să egaleze în minutul 9, autorul golului fiind Pineda.

A doua repriză nu a început la fel de bine pentru trupa lui Răzvan Lucescu, AEK preluând conducerea prin Vida, în minutul 75. Dar pe final, elevii românului și-au revenit. Konstantelias a făcut dubla în minutul 81, iar Sastre a adus victoria, reușind un gol în minutul 90, iar PAOK revine în lupta pentru titlu!

În urma acestei partide, PAOK are 71 de puncte și ocupă locul 2, iar AEK rămâne pe primul loc, cu 75 de puncte.