Barcelona va juca finala Supercupei Spaniei cu Real Madrid

Barcelona s-a calificat în finală
Barcelona s-a calificat în finalăAFP
Barcelona a trecut cu 2-0 de Osasuna în semifinale și va întâlni Real Madrid în finala de duminică, 14 ianuarie, de la Riad.

Barcelona - Osasuna 2-0

Barcelona rămâne în cursă pentru a obține a 15-a victorie în Supercupa Spaniei, un record, după ce două goluri în repriza a doua au consfințit o victorie muncită cu 2-0 în fața lui Osasuna, extinzând seria de victorii la patru meciuri consecutive în toate competițiile.

Statistici
StatisticiFlashscore

După o primă repriză încheiată fără goluri, Barcelona a deschis scorul în minutul 59, prin Lewandowski. În minutul 3 al prelungirilor, tânărul Lamine Yamal a pecetluit soarta partidei după o cursă individuală a lui Joao Felix

Note jucători
Note jucătoriFlashscore

Aceasta a fost prima victorie a Barcelonei la o diferență mai mare de un singur gol de la succesul din Champions League din fața belgienilor de la Royal Antwerp (5-0) din luna septembrie.

La fel ca și sezonul precedent, Barcelona va întâlni Real Madrid în finala Supercupei.

Urmărește Real Madrid - Barcelona pe Flashscore, duminică, 14 ianuarie, ora 21:00