VIDEO Pușcaș marchează pentru Bari, dar echipa sa cedează pe terenul Veneziei

George Pușcaș a marcat pentru Bari în deplasarea de la Venezia
George Pușcaș a marcat pentru Bari în deplasarea de la VeneziaProfimedia
George Pușcaș a marcat al doilea său gol în tricoul lui Bari, însă echipa sa a fost învinsă cu 2-1 de candidata la promovare, Venezia.

Gazdele au preluat un avantaj de două goluri în primele 15 minute, Gytkjaer (3) și Altare (15) trecându-și numele pe lista marcatorilor pentru gazde.

Bari a revenit în joc prin golul lui Pușcaș, care a preluat o minge în interiorul careului advers și a șutat fără speranțe pentru portarul Veneziei. El a primit nota 7,2 din partea Flashscore.

Gazdele au reușit să mai înscrie o dată cu șase minute înainte de final, însă reușita a fost anulată pe motiv de offside. În cele din urmă, s-a făcut 3-1 după golul lui Pohjanpalo din minutele de prelungire (90+1).

Bari rămâne în zona retrogradării. Este prima peste linie (16) cu 34 de puncte, având un avans de patru puncte față de principala sa urmăritoare, Spezia