George Pușcaș a intrat pe final de meci în Bari - Spezia, dar nu a reușit să aducă victoria echipei

Bari - Spezia 1-1
Bari - Spezia 1-1Profimedia
În etapa cu numărul 28 din Serie B, Bari, echipă la care evoluează și George Pușcaș, a reușit un egal cu Spezia.

Bari a reușit să facă un egal cu Spezia, scor 1-1. Spezia a reușit să deschidă scorul în repriza a doua prin Mateju (min. 50), dar Bari a egalat șase minute mai târziu prin Sibilli (min. 56).

George Pușcaș a fost rezervă în acest meci și a intrat în minutul 73 în locul lui Nasti, dar românul nu a reușit să înscrie. Acesta a fost notat cu 6.0.

În urma acestui rezultat, Bari rămâne pe locul 13, cu 34 de puncte, iar Spezia ocupă locul 18, cu 27 de puncte.