George Pușcaș a marcat primul său gol al sezonului

George Pușcaș a marcat primul său gol al sezonuluiProfimedia
Bari s-a impus cu 3-1 în duelul cu Lecco din Serie B, iar pe lista marcatorilor pentru gazde s-a aflat și atacantul român George Pușcaș.

Acesta a marcat golul de 2-0 pentru Bari în minutul 53, însă după mai puțin de 10 minute a fost înlocuit.

Pentru Pușcaș acesta este primul gol stagional la nivel de club.

După opt meciuri în Serie A pentru Genoa, plus alte două în Cupa Italiei, Pușcaș s-a transferat în Serie B și a marcat la a patra sa partidă disputată în Liga a 2-a italiană. El a primit nota 7 din partea Flashscore.

”Ajuns în această fereastră de transferuri pe fondul unor mari proclamații, Pușcaș are acum toată greutatea atacului pe umeri. Are sarcina de a contracara trendul negativ din compartimentul ofensiv.

”Bari are toată încrederea în atacantul român pentru acest moment”, au scris jurnaliștii de la TuttoBari despre internaționalul român.