Marius Marin pasează decisiv pentru un eurogol și Pisa câștigă cu Sampdoria în Serie B

Marius Marin la Pisa
Marius Marin la PisaProfimedia
Românul a oferit un assist la golul fabulos al lui Caracciolo, iar Pisa a câștigat cu 2-0 partida din etapa a 24-a din Serie B.

Sampdoria a rezistat o singură repriză la Pisa: eliminarea din minutul 45  pentrucumul de cartonașe galbene a apărătorului Simone Giordano se va dovedi fatală pentru oaspeți.

În minutul 58, Marius Marin îl servește pe Antonio Caracciolo, care marchează un eurogolul de la distanță, cu un șut de excepție în vinclul porții lui Stankovic.

Apoi, Barbieri a completat scorul final, tot cu un șut de la distanță, după o fază confuză în careu.

În urma acestui rezultat, Pisa se menține pe locul 10, în afara oricăror griji, însă Sampdorie este pe 15, la 5 puncte de locurile retrogradabile.