Marius Marin a ”îngropat-o” pe Pisa în meciul cu Palermo. Românul a marcat, dar a luat apoi roșu

Marius Marin în meciul jucat de Pisa la Palermo
Marius Marin în meciul jucat de Pisa la PalermoProfimedia
Mijlocaşul român Marius Marin a marcat un gol pentru Pisa SC, care a fost învinsă de Palermo FC cu scorul de 3-2, sâmbătă, în deplasare, în etapa a 17-a a ligii secunde de fotbal din Italia.

A fost o partidă ca un carusel, cu răsturnări de situație.

Palermo a marcat în prima repriză prin Roberto Insigne și Matteo Brunori.

Semnalul de luptă al celor de la Pisa a venit chiar de la românul Marius Marin, care a redus din diferență la începutul rerpizei a doua, în minutul 49.

Imediat a venit și golul egalării de la Mattia Valoti, în minutul 54.

A fost primul gol al lui Marin în acest sezon, dar apoi românul a fost eliminat în minutul 60, iar de aici a început declinul celor de la Pisa, care au fost învinși pe final cu golul lui Jacopo Segre (80).

Mirko Pigliacelli, fostul portar al Universității Craiova, a apărat poarta gazdelor, la care fundaşul român Ionuţ Nedelcearu a fost rezervă.

În alt meci, Parma, cu românii Dennis Man şi Valentin Mihăilă titulari, a remizat în deplasare cu Cosenza, 0-0.

Mihăilă a evoluat 69 de minute, iar Man 80. Parma a jucat în zece oameni din min. 6.

Parma continuă să fie lider în Serie B, cu 35 de puncte.