Valentin Mihăilă a înscris primul gol al sezonului în prelungirile unui meci dramatic pentru Parma

Valentin Mihăilă a înscris primul gol din acest sezon
Valentin Mihăilă a înscris primul gol din acest sezonProfimedia
Parma a obținut un egal dramatic, pe teren propriu, împotriva lui Palermo, într-un meci din cadrul etapei a 16-a din Serie B.

Parma - Palermo 3-3

Oaspeții au condus la pauză cu 2-0 prin dubla lui Brunori. Parma a redus din diferență în minutul 51, prin Estevez. După ce Segre a înscris în minutul 85 pentru Palermo, părea că Parma va suferi prima înfrângere a sezonului pe teren propriu.

Valentin Mihăilă nu a fost însă de acord cu acest lucru și a redus din diferență în minutul 90+1. Revenirea a fost completă în minutul 90+5, când Charpentier a restabilit egalitatea.

La Parma, Dennis Man a fost titular și a primit nota 7,2 din partea Flashscore. El a fost înlocuit în minutul 73 de Valentin Mihăilă, care avea apoi să marcheze primul său gol din acest sezon pentru Parma.

Note jucători Parma
Note jucători ParmaFlashscore

Grație punctului obținut în prelungirile partidei, Parma a urcat pe primul loc în clasamentul Seriei B din Italia.