Remiză între Empoli și Lecce. Echipa lui Răzvan Marin nu reușește să se îndepărteze de zona roșie

Remiză între Empoli și Lecce
Remiză între Empoli și LecceProfimedia
Empoli și Lecce au terminat la egalitate, 1-1, într-un meci contând pentru etapa a 15-a din Serie A.

Empoli - Lecce 1-1

La începutul acestui meci, Empoli era prima sub linia retrogradării, punctul obținut în meciul cu Lecce reușind să o salte la limită peste zona roșie.

Oaspeții au fost responsabili pentru ambele reușite. Mai întâi Banda a deschis scorul pentru Lecce (64), înainte ca Rafia să-și trimită mingea în proprie poartă șapte minute mai târziu (71).

Statistica partidei
Statistica partideiOpta by Stats Perform

La gazde, Răzvan Marin a început partida pe bancă, însă a fost trimis în teren în minutul 63.

După acest rezultat, Empoli ocupă locul 17, cu 12 puncte, în timp ce Lecce rămâne pe 13, cu 17 puncte.