Duelul Drăgușin - Marin din Serie A s-a încheiat la egalitate. Pușcaș a intrat pe final

Genoa și Empoli au încheiat la egalitate, scor 1-1
Genoa și Empoli au încheiat la egalitate, scor 1-1Profimedia
În cadrul rundei cu numărul 14 din Serie A, Genoa și Empoli au încheiat la egalitate, scor 1-1.

Genoa - Empoli 1-1

Gazdele au deschis scorul prin ucraineanul Malinovsky în minutul 37. Drăgușin a fost integralist în echipa lui Alberto Gilardino, în vreme ce Pușcaș a intrat în ultimele minute de joc, înlocuindu-l pe Sabelli.

De partea cealaltă, Răzvan Marin a fost rezervă la Empoli, fiind introdus în teren în ultimul sfert de oră.

Oaspeții au reușit egalarea tot în actul secund, prin Cancellieri (min 67).

În urma acestui rezultat, Genoa ocupă locul 15 în Serie A, cu 15 puncte, la 5 lungimi de Cagliari (locul 18), care se află pe prima poziție de retrogradare.

Tot după 14 etape disputate, Empoli este pe 17, cu 11 lungimi.