Prima victorie a sezonului pentru AS Roma. Echipa lui Răzvan Marin a încasat șapte goluri

Roma a marcat de 7 ori
Roma a marcat de 7 oriAFP
AS Roma a reușit prima victorie a sezonului de-abia în etapa a patra, împotriva lui Empoli, la care Răzvan Marin a fost rezervă neutilizată.

Roma - Empoli 7-0

Două goluri rapide au deschis drumul AS Roma spre o victorie cu 7-0 pe teren propriu împotriva ultimei clasate Empoli, duminică, în Serie A.

Paulo Dybala a adus Roma în avantaj, transformând din penalty în minutul 2, înainte ca Renato Sanches să dubleze avantajul în minutul 8, reluând cu capul o centrare amortizată de Rasmus Kristensen.

Statistici meci
Statistici meciOpta by Stats Perform

Alberto Grassi, de la Empoli, a făcut 3-0 pentru Roma cu un autogol în minutul 35, iar Dybala a marcat al doilea său gol al serii după pauză.

Bryan Cristante, Romelu Lukaku și Gianluca Mancini au completat scorul cu câte un gol în ultimele 11 minute.

Victoria a scos Roma din zona retrogradării și a urcat-o pe locul 12, cu patru puncte din patru meciuri. Empoli rămâne pe ultimul loc în clasament, fără puncte și fără goluri marcate.