Milan trece de Fiorentina / Show total la Brentford - United / Barcelona, victorie grea cu Las Palmas

Milan - Fiorentina 1-2 / Brentford - Manchester United 1-1 / Barcelona - Las Palmas 1-0AFP
AC Milan câștigă duelul cu Fiorentina din etapa cu numărul 30 din Serie A, Manchester United câștigă pe final de meci cu Brentford, în Premier League, iar Barcelona trece cu greu de Las Palmas, scor 1-0, în LaLiga.

Fiorentina - AC Milan 1-2

AC Milan a reușit să învingă Fiorentina, scor 2-1, după o primă repriză fără goluri. Scorul a fost deschis în minutul 47, Loftus-Cheek fiind cel care a adus avantajul. Duncan a egalat în minutul 50, iar Rafael Leao a înscris pentru 2-1 și aduce cele trei puncte Milanului.

În urma acestui rezultat, Milan își consolidează locul doi în Serie A, în timp ce Fiorentina rămâne pe 10, cu 43 de puncte.

Clasament Serie A
Clasament Serie AFlashscore

Brentford - Manchester United 1-1

Partida dintre Brentford și Manchester United a adus două goluri în prelungirile celei de-a doua reprize. Mount a deschis scorul în minutul 90+6, iar Brentford a egalat prin Ajer, în minutul 90+9, partida încheindu-se la egalitate, scor 1-1.

Barcelona - Las Palmas 1-0

Barcelona s-a chinuit cu formația de la mijlocul clasamentului, reușind să o învingă cu greu, chiar dacă echipa lui Xavi a fost în superioritate numerică încă din minutul 24 al partidei. Rapinha a adus victoria echipei, reușind să înscrie în minutul 60 al partidei.

Astfel, elevii lui Xavi se apropie și mai mult de Real Madrid, prima clasată în LaLiga.