Lecție de fotbal administrată de Atalanta lui Napoli. Echipa lui Calzona Francesco pierde pe teren propriu

Napoli - Atalanta 0-3
Napoli - Atalanta 0-3AFP
Napoli pierde la scor de neprezentare cu Atalanta, chiar la ea acasă.

Atalanta îi administrează o lecție de fotbal lui Napoli și o învinge cu 3-0, chiar la ea acasă. Atalanta a deschis scorul în minutul 26 al partidei, grație golului marcat de Miranchuk. Chiar la finalul primei reprize, Scamacca a înscris pentru 2-0, iar Atalanta a intrat la pauză în avantaj.

Fanii sperau la o revenire în repriza a doua, dar Napoli a continuat să dezamăgească. Pe finalul primei reprize, în minutul 88, Koopmeiners a reușit să înscrie pentru 3-0, iar Napoli pierde la scor de neprezentare.

Echipa antrenată de Calzona Francesco ocupă locul șapte în Serie A, cu 45 de puncte, în timp ce Atalanta se află pe șase, cu 50 de puncte.