Dubla lui Lukaku o ajută pe Inter să se impună cu 4-2 în fața lui Sassuolo

Lukaku a marcat două goluri
Lukaku a marcat două goluriAFP
Inter Milano a obținut trei puncte foarte importante în lupta pentru ocuparea unuia dintre locurile 2-4 la finalul sezonului.

Inter - Sassuolo 4-2

Lukaku a marcat de la mare distanță pentru a o aduce Inter în avantaj în finalul primei reprize, înainte ca fundașul lui Sassuolo, Ruan Tressoldi, să dubleze avantajul lui Inter cu un autogol.

Lautaro Martinez a dus scorul la 3-0 de la distanță, dar Sassuolo a redus din diferență cu două goluri prin Matheus Henrique și Davide Frattesi și a ținut-o pe Inter în priză până când Lukaku a pecetluit victoria cu o execuție de la distanță, cu un minut înainte de final.

Note jucători
Note jucătoriFlashscore

Inter a ajuns la 66 de puncte, cu unul înaintea ocupantei locului patru, Lazio, și cu cinci mai multe decât rivalii de la AC Milan, care au suferit sâmbătă o înfrângere șocantă cu 2-0 la Spezia, rămânând pe locul cinci.