Cremonese și Chiricheș, aproape de victorie cu AC Milan pe San Siro/Inter face scor cu Verona

Chiricheș a început ca titular pentru Cremonese în egalul cu AC Milan
Chiricheș a început ca titular pentru Cremonese în egalul cu AC MilanProfimedia
Flashscore vă prezintă principalele evenimente din cadrul partidelor din runda cu numărul 33 disputate de la ora 22:00 în Serie A.

AC Milan - Cremonese 1-1

Cu siguranță, Cremonese a reușit să producă surpriza etapei, după ce a fost foarte aproape să învingă AC Milan pe San Siro. Pentru oaspeți a fost cel de-al 12-lea rezultat de egalitate obținut în acest sezon în campionat. Cremonese rămâne penultima în Serie A, la 6 puncte de zona sigură.

Notele acordate de Flashscore
Notele acordate de FlashscoreFlashscore

Okereke a deschis scorul în minutul 77. Chiricheș a început ca titular pentru oaspeți, internaționalul român fiind schimbat în minutul 73.

În minutele de prelungire, Junior Messias a adus egalarea pentru AC Milan, dintr-o lovitură liberă executată perfect.

Verona - Inter 0-6

Inter Milano a înregistrat a șasea victorie consecutivă în campionat în fața lui Hellas Verona, pentru prima dată în istorie, și își consolidează un loc care să îi permită participarea în Champions League și în sezonul următor.

Marcatori
MarcatoriFlashscore

Monza - AS Roma 1-1

Monza a ținut-o pe AS Roma în șah și a scos o remiză, 1-1 pe Stadio Brianteo, care afectează speranțele europene ale giallorossilor și pentru a-i lăsa cu o singură victorie în ultimele 10 meciuri competitive în deplasare.

Ambele goluri au fost marcate în prima repriză. El Shaarawy a deschis tabela în minutul 24, în timp ce gazdele au egalat în minutul 39, prin Caldirola.

Lazio - Sassuolo 2-0

Lazio a realizat prima sa dublă în Serie A în fața lui Sassuolo din ultimii cinci ani, după ce s-a impus cu 2-0 în fața echipei lui Alessio Dionisi pe Stadio Olimpico, ceea ce înseamnă că Napoli va trebui să aștepte până joi, când va juca pe terenului lui Udinese, să-și adjudece mult așteptatul titlu.

Felipe Anderson (min 14) și Basic (min 90+2) au înscris golurile gazdelor.