Gruparea antrenată de Mirel Rădoi, învinsă în sferturile de finală ale Cupei Președintelui

Al Jazira - Al Wasl 0-3
Al Jazira - Al Wasl 0-3Profimedia
Nu a fost seara românilor. După ce Tătărușanu a încasat opt goluri de la Al Nassr, iar Reghecampf a fost "întors" de la 2-0, Mirel Rădoi nu a strălucit nici el.

Antrenorul echipei Al-Jazira se confruntă cu un început de parcurs tumultuos în lumea fotbalului emirat, după ce echipa sa a suferit o înfrângere usturătoare în sferturile de finală ale Cupei Președintelui. Al-Jazira a fost învinsă cu un scor categoric de 0-3 de către Al-Wasl, echipa dominantă din Emiratele Arabe Unite. Golurile marcate de Lima, Caio Canedo și Jung Seung-Hyu.

Cinci meciuri fără victorie

Pentru Mirel Rădoi, acest rezultat reprezintă un dezastru, venind după o serie de cinci meciuri fără succes. Deși debutul său pe banca tehnică a echipei Al-Jazira a fost marcat de o victorie îngustă, scor 1-0 împotriva lui Al-Arabi, următoarele partide au adus doar dezamăgiri. Cu patru înfrângeri consecutive și o remiză, Rădoi se confruntă acum cu presiuni mari și cu provocări în calea obiectivelor sale în această competiție.

Eliminarea prematură din Cupa Președintelui a adus și mai multe neajunsuri pentru echipa lui Rădoi, care se află pe locul 8 în campionat, cu 21 de puncte obținute în 16 meciuri.