Ianis Hagi contribuie la victoria echipei sale. Prima reușită după aproape un an jumătate

Ianis Hagi a înscris pentru 2-0
Ianis Hagi a înscris pentru 2-0Profimedia
Rangers a învins-o pe Celtic weekendul trecut, marcând trei goluri pe Easter Road, iar acum și-a continuat forma excelentă câștigând cu 3-1 duelul cu Hibernian.

Rangers a obținut o victorie cu 3-1 în capitală, echipa lui Michael Beale menținându-și forma extraordinară după ce a învins-o pe Celtic.

James Tavernier a fost cel care a deschis scorul pentru Ranger în minutul 32, iar echipa lui Hagi a intrat la pauză în avantaj.

În a doua repriză, Rangers a părut să fie mai hotărâtă, iar Ianis Hagi a trimis un șut imparabil (55'), reușind să mărească avantajul echipei sale.

Tabela s-a schimbat în minutul 86', când Cantwell a făcut 3-0. În prelungirile celei de-a doua reprize (90+3'), Hanion a reușit să înscrie singurul gol al celor de la Hibernian.

Ianis Hagi, primul său gol după aproape un an și jumătate

Ianis Hagi a reușit să înscrie primul său gol după aproape un an și jumătate. El s-a accidentat în ianuarie 2022 și a reușit să revină pe teren un an mai târziu. De atunci, Ianis Hagi a prins minute în mai multe partide, iar în ultima perioadă a fost utilizat mai mult de Michael Beale.

"Am încercat să mă agăț de cineva și să-mi stăpânesc emoțiile, dar nu am putut. În acele 30 de secunde, mi-au trecut prin fața ochilor ultimele 16 luni”, a spus Ianis Hagi la finalul partidei.

El a fost înlocuit cu Alex Lowry în minutul 74 al partidei.

În Scoția, Celtic este deja campioană, în timp ce Rangers trebuie să se mulțumească cu locul secund.