VIDEO. Situație incredibilă în Arabia Saudită! A fost acordat un penalty extrem de bizar

Al Hazem Rass - Al Fateh 2-0
Al Hazem Rass - Al Fateh 2-0Profimedia
Al Hazem, clubul de la coada clasamentului, a găzduit Al Fateh, condusă de fostul antrenor al lui West Ham și West Brom, Slaven Bilic, iar un penalty bizar a fost acordat în această partidă.

Gazdele au condus cu 1-0 după cinci minute grație golului lui Bruno Viana, dar avantajul lor a fost dublat la scurt timp după o răsturnare inexplicabilă de situație.

În minutul zece al partidei, Fahad Al Harbi a decis să bată palma cu portarul Jacob Rinne, imediat după ce acesta a ieșit pentru a prelua o minge. Dar, jucătorul a reușit, într-un fel, să atingă mingea cu mâna. Imediat, arbitrul a acordat penalty. Jucătorii nu au înțeles de ce a fost acordat penalty, dar reluările au arătat că Al Harbi a lovit clar mingea cu mâna.

De asemenea, s-a realizat și o verificare VAR, iar după ce decizia a fost confirmată, Toze a transformat lovitura de pedeapsă și a dublat avantajul lui Al Hazem.