Spectacol în Premier League! Brighton a câștigat la scor partida cu Wolves

Brighton a dat de pământ cu Wolves
Brighton a dat de pământ cu WolvesProfimedia
Brighton s-a impus cu 6-0 în partida cu Wolves și s-a apropiat de locurile care i-ar asigura o calificare în cupele europene.

Brighton - Wolves 6-0

În minutul 39 gazdele conduceau deja cu 4-0 și soarta partidei era deja decisă. În repriza secundă Brighton a mai punctat de două ori. Undav, Gross și Welbeck au marcat fiecare câte o dublă, în cea mai clară victorie înregistrată de Brighton în acest sezon.

Cu cele șase goluri înscrise sâmbătă, echipa antrenată de De Zerbi a ajuns la 61 de goluri în acest sezon, având al treilea atac din Premier League, la egalitate cu Liverpool, însă cu un meci mai puțin decât jucătorii lui Klopp. Pe primele două locuri se situează Manchester City și Arsenal

Crystal Palace - West Ham 4-3

În prima partidă a zilei, Crystal Palace și West Ham au făcut spectacol într-o partidă cu șapte goluri. Gazdele au revenit după ce au fost conduse și au câștigat trei puncte care scapă echipa de grijile retrogradării în finalul sezonului.

Brentford - Nottingham 2-1