Revenire spectaculoasă pentru echipa lui Andrei Burcă. Românul a marcat în Arabia Saudită

Andrei Burcă a marcat pentru Al-Okhdood
Andrei Burcă a marcat pentru Al-OkhdoodProfimedia
Fundaşul român Andrei Burcă a marcat un gol pentru formația Al-Okhdood, care a remizat cu Al Khaleej, 2-2, joi seara, în deplasare, într-o partidă din etapa a 24-a a ligii saudite de fotbal.

Gazdele au condus cu 2-0, prin golurile înscrise de Abdullah Al Salem (3) şi Saad Al Hamsal (28), dar Al-Okhdood a revenit după pauză, grație reuşitelor semnate de Andrei Burcă (53 - penalty) şi de Alex Collado (58).

Burcă, integralist în acest meci, a ajuns la 5 goluri marcate în 23 de partide în acest sezon.

Mijlocaşul ofensiv Florin Tănase a jucat şi el tot meciul la oaspeți.

În alt meci, Abha Club a dispus de Al Wehda cu 1-0, portarul Ciprian Tătăruşanu jucând toate minutele la gazde.