Cordea a salvat un punct important pentru Al Taee, echipa antrenată de Laurențiu ReghecampfX / @tai1381
În runda cu numărul 20 din campionatul saudit, Al Wehda și Al Taee au încheiat la egalitate, scor 1-1.

Al Wehda - Al Taee 1-1

Orice punct este esențial pentru Al Taee, formația lui Laurențiu Reghecampf ocupând în prezent locul 16, prima poziție din zona roșie în campionatul saudit.

În urma acestui rezultat care poate fi considerat unul pozitiv, Al Taee se află la numai o lungime distanță de Al Riyadh, prima formație care se salvează.

Al Wehda stă ceva mai bine în clasament. Este pe locul 9, cu 26 de puncte acumulate în 20 de partide.

Ambele reușite au venit în repriza secundă, în ultimele 20 de minute din timpul regulamentar.

Fundașul marocan El Yamiq a deschis scorul în minutul 72, în urma unui corner al gazdelor.

Oaspeții au trăit această partidă cu mari emoții, în contextul în care Ighalo a trimis mingea în plasă de două ori, în minutele 65 și 83, dar de fiecare dată atacantul nigerian a fost refuzat de VAR pentru poziții afară din joc.

Cordea a adus egalarea în prelungiri (min. 90+8), după ce echipa sa a beneficiat de o aruncare de la margine care s-a dovedit a fi salvatoare pentru Reghecampf.

La finalul partidei, internaționalul român a fost jucătorul din lotul lui Al Taee care a primit cea mai mare notă din partea Flashscore, 8.1.