VIDEO. Intrare "criminală" asupra lui Gabri Veiga! Jucătorul a fost înlocuit imediat

Gabri Veiga a fost înlocuit
Gabri Veiga a fost înlocuitProfimedia
Al Akhdoud a reușit să învingă Al Ahli, scor 3-2, într-un meci din etapa cu numărul 20 din Arabia Saudită.

Partida a fost una spectaculoasă, cu 5 goluri și un cartonaș roșu. De altfel, a avut loc și un moment nefercit. Mijlocașul spaniol Gabri Veiga a fost nevoit să părăsească jocul înainte de pauză.

La jumătatea primei reprize, la scorul de 1-1, Gabri Veiga a fost la un pas de o tragedie. Mijlocașul saudit Eid Al Muwallad a intrat tare asupra spaniolului, iar acesta ar fi putut să-i zdrobească glezna, genunchiul... și tot piciorul.

Jucătorul vinovat nu a primit nici măcar cartonaș galben din partea arbitrului.

Antrenorul lui Al-Ahli, Matthias Jaissle, nu a avut de ales decât să-l înlocuiască pe Gabri Veiga înainte de pauză. Primele examinări indică faptul că, în principiu, nu ar fi extrem de grav pe cât se credea inițial. Chiar și așa, jucătorul va trebui să aștept RMN-ul pentru a vedea amploarea completă a accidentării.