Reece James de la Chelsea, suspendat timp de un meci

Reece James a primit o suspendare de un meci
Reece James a primit o suspendare de un meciProfimedia
Reece James de la Chelsea a primit o suspendare de un meci după ce căpitanul clubului a recunoscut că a abuzat verbal un oficial în tunel către vestiare, după înfrângerea cu 1-0 pe teren propriu cu Aston Villa luna trecută, a anunțat Football Association.

Chelsea a rămas în 10 oameni după ce Malo Gusto a fost eliminat în minutul 58. Villa a profitat în cele din urmă și a marcat în minutul 73, iar Chelsea a avut cel mai prost început de sezon din ultimii 40 de ani.

James, acuzat de FA săptămâna trecută, a fost, de asemenea, amendat cu 90.000 de lire sterline (108.954 de dolari).

"James a recunoscut că a folosit cuvinte și un comportament nepotrivit, insultător și abuziv față de un oficial al meciului în tunel, după fluierul final", a precizat FA într-un comunicat.

James nu a mai jucat de la meciul cu Liverpool, scor 1-1, din august, după ce a fost lăsat pe tușă din cauza unei accidentări.

Deși managerul Mauricio Pochettino a declarat că ar putea reveni în acest weekend, el va sta pe bancă la meciul din deplasarea de la Burnley.