O nouă umilință pentru United! Trupa lui Ten Hag, învinsă la scor de Crystal Palace

Olise Michael a înscris o dublă în poarta lui United
Olise Michael a înscris o dublă în poarta lui UnitedProfimedia
În runda cu numărul 36 din Premier League, Crystal Palace s-a impus cu 4-0 în fața lui Manchester United.

Crystal Palace - Manchester United 4-0

Rezultatele care continuă să fie nefavorabile pentru United arată faptul că moralul este în continuare unul extrem de scăzut în tabăra ”diavolilor” conduși de olandezul Ten Hag.

Legendara trupă de pe Old Trafford a înregistrat cea de-a 13-a înfrângere din actualul sezon.

În duelul de pe Selhurst Park, austriacul Oliver Glasner, antrenorul lui Palace, i-a predat o lecție de fotbal lui Ten Hag. În minutul 12, gazdele aveau deja 1-0 după golul înscris de Olise, pentru ca Mateta să majoreze avantajul vulturilor cu 5 minute înainte de pauză.

Fanii oaspeților au sperat că echipa lor va arăta altfel în teren în partea secundă. Realitatea? A fost cum nu se poate mai rău pentru apărarea vizibil șubredă a echipei din Manchester, Mitchell punctând pentru 3-0 în minutul 58, pentru ca același Olise, care a deschis tabela de marcaj, să o și închidă în minutul 66.

Stats
StatsOpta by Stats Perform

Este de menționat și faptul că gazdele au avut numeroase ocazii de a înscrie, portarul Andre Onana câteva intervenții extrem de bune pentru salva o umilință și mai mare pe care ar fi putut-o trăi cei de la United.