Înfrângere pentru formația lui Șumudică! Al-raed a fost învinsă cu 2-1

Al-Taawon - Al-Raed 2-1
Al-Taawon - Al-Raed 2-1Profimedia
Formația antrenată de Marius Șumudică, Al-Raed, și la care evoluează românii Silviu Lung Jr. și Alexandru Mitriță, a fost învinsă în meciul de campionat din etapa a 26-a din Arabia Saudită.

Al-Raed a pierdut meciul din deplasare, scor 1-2, contra celor de la Al-Taawon.

Echipa antrenată de românul Șumudică a reușit să deschidă scorul înainte de pauză, în minutul 44, prin Julio  Tavares. Dar, cu toate acestea, avantajul nu a ținut prea mult, gazdele reușind să egaleze două minute mai târziu.

Medran a înscris pentru 1-1 în minutul 45+1.

În repriza secundă, Al-Taawon a primit un penalty care a fost transformat de Kaku, în minutul 83.

Șumudică a primit un tricou cadou de la Cristiano Ronaldo

Al-Raed a pierdut cu 4-0 împotriva echipei Al-Nassr, formație la care evoluează și CR7, în urmă cu două etape (24).

La finalul partidei, Marius Șumudică a primit tricoul lui Cristiano Ronaldo, iar românul a dezvăluit ce va face cu tricoul.

„E la mine aici, îl țin pe umeraș, o să vin îmbrăcat cu el. La prima emisiune la care o să fiu invitat, o să vin cu el îmbrăcat.

Am slăbit vreo 14 kilograme și mă încape.

Nu am pătrățelele lui Ronaldo, dar mă încape.

Mai avem 5 etape, practic am rămas în prima ligă, ne-am îndeplinit obiectivul. Acum încercăm să mai facem puncte să terminăm la mijlocul clasamentului.

Țin să menționez că nu i-am cerut tricoul (n.r.- lui Cristiano Ronaldo).

Am vorbit cu el vreo două minute la pauză. Am un apartament la Madeira, pe care-l închiriez jucătorilor străini care ajung acolo.

Atunci, când jucam, directorul sportiv de la Maritimo a devenit partener cu Jorge Mendes, agentul care l-a transferat pe el peste tot.

El și-a adus aminte de asta și a ținut să-mi dea amintire tricoul respectiv. De aceea nu l-a dat altcuiva”, a spus Marius Șumudică, potrivit Digi Sport.

Urmărește mai multe statistici ale meciului pe Flashscore!