Cristiano Ronaldo vs Șumudică, Mitriță și Silviu Lung Jr. Experiență unică pentru români

Al-Nassr a învins Al-Raed cu 4-0
Al-Nassr a învins Al-Raed cu 4-0Profimedia
Al-Nassr, echipa lui Cristiano Ronaldo, a învins cu 4-0 Al-Raed, formația antrenată de Marius Șumudică, la care mai evoluează internaționalii români Alexandru Mitriță și Silviu Lung Jr.

Al-Nassr - Al-Raed 4-0

Alexandru Mitriță și Silviu Lung Jr. au fost titulari pentru Al-Raed, echipa antrenată de Marius Șumudică, împotriva lui Al-Nassr, al cărei căpitan este Cristiano Ronaldo. Meciul nu a început prea bine pentru ”brigada de români” de la Al-Raed, întrucât aceștia s-au văzut conduși încă din debutul partidei după un gol înscris de superstarul portughez.

După pauză, asaltul ofensiv al lui Al-Nassr a mai adus alte 3 reușite pentru gazde. Ghareeb a punctat în minutul 55.

Maran a făcut apoi 3-0 după o greșeală comisă în apărarea celor de la Al-Read.

Gazdele au închis tabela prin Abdulmajeed Al Sulaiheem, care a marcat un gol dintr-o execuție frumoasă în poarta lui Silviu Lung Jr.

Alexandru Mitriță a primit nota 7 din partea Flashscore, în timp ce Silviu Lung Jr a fost punctat cu 6.4. Cristiano Ronaldo a primit nota 7.8.

Notele acordate de Flashscore
Notele acordate de FlashscoreFlashscore

Cu 5 etape rămase de disputat în actualul sezon, Al-Nassr ocupă locul 2, la o diferență de 3 puncte față de liderul Al-Ittihad, în timp ce Șumudică și Al-Raed sunt pe locul 11, cu 26 de puncte.