Ce cadou i-a făcut Ronaldo lui Șumudică la finalul partidei dintre cei doi din campionatul Arabiei

Ronaldo l-a învins pe Lung cu un gol cu capul
Ronaldo l-a învins pe Lung cu un gol cu capulProfimedia
Al Nassr a învins vineri seara echipa antrenată de Marius Șumudică, Al-Raed, cu 4-0.

Cristiano Ronaldo a fost titular la gazde, starul portughez deschizând scorul încă din minutul 4 printr-o splendidă lovitură de cap.

A fost primul gol cu capul pentru atacantul lui Nassr, care a ajuns astfel la 12 reușite din tot atâtea partide pentru echipa saudită.

La Al Raed, Lung și Mitriță au fost trimiși în teren încă din primul minut de fostul giuleștean.

La pauza partidei, Marius Șumudică a schimbat câteva cuvinte cu Ronaldo, iar la final starul portughez i-a oferit tricoul antrenorului român.

”Mi-aș dori să-l întâlnesc pe Ronaldo, e un moment cu care te întâlnești o dată în viață”, au fost vorbele lui Șumudică, la DigiSport, înainte de confruntarea cu fostul atacant al lui Sporting Lisabona.

Șumudică a jucat și el în Portugalia, pentru Maritimo, în perioada 1999-2001, dar nu l-a avut ca adversar pe viitorul Balon de Aur, care pe-atunci făcea încă partea din academia de juniori a echipei din capitala Portugaliei.

Prin această victorie, Al-Nassr își consolidează poziția secundă pentru, cu cinci etape înainte de final.

Al Raed ocupă locul 11 în campionatul din Arabia Saudită, cu 26 de puncte.