Dubla lui Hojlund aduce a cincea victorie consecutivă pentru Manchester United

Hojlund a marcat din nou pentru United
Hojlund a marcat din nou pentru UnitedProfimedia
Manchester United s-a impus cu 2-1 pe terenul lui Luton, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 25 din Premier League.

Luton - Manchester United 1-2

Echipa antrenată de Ten Hag a ajuns la șapte meciuri fără înfrângere în toate competițiile și s-a apropiat al trei puncte de Tottenham, care a pierdut pe teren propriu în această etapă.

Atacantul Rasmus Hojlund a avut parte de un start perfect de partidă. Danezul a reușit o dublă în primele șapte minute, care s-a dovedit decisivă în obținerea celor trei puncte. Luton a redus din diferență în minutul 14, prin Carlton Morris. Cele trei goluri marcate în mai puțin 15 minute au stabilit și rezultatul final.

Statistici
StatisticiOpta by Stats Perform

Seria de victorii a lui United coincide și cu forma bună a danezului Hojlund. Aceasta este prima dublă marcată de Hojlund în Premier League, însă atacantul a înscris în fiecare din ultimele șase meciuri, ajungând la 7 goluri în campionatul englez.